JAK UŠETŘIT ZA TOPENÍ?

Základem je správná rozvaha, co od krbu očekáváme a jak často budeme topit. Při topení jen několikrát za rok budeme vybírat topeniště dle estetického hlediska a budeme požadovat od krbu jen jako záložní zdroj v případě výpadku el. proudu.
Při častějším topení minimálně 2x týdně vybereme topeniště s vysokou účinností a tím dosáhneme minimální spotřeby dřeva při dokonalém využití tepla.
Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Kachlová kamna s biotopeništěm

U bezroštového topeniště je vzduch přiváděn dvířky (ne přes rošt) tímto dochází k lepšímu prohořívání. U bezroštového topeniště nemohou být dvířka prosklená, protože by sklo bylo stále špinavé. Nejlepší stavěné topeniště je biotopeniště, u kterého naopak mohou být přikládací dvířka prosklená, protože je vzduch přiváděn na sklo, který slouží k oplachu skla a také dochází k vyšším teplotám při spalování dřeva (800-900 st.celsia) a tím i k nejvyšší účinnosti topeniště. Tahový systém může být v závislosti na komínovém tělese až 8 metrů, s výkonem topeniště 3–10kW. Nejčastějším stavebním materiálem je šamot, vermikulit, kachle (hein,šimeček,mk profi).

Podívejte se na naše realizace.