JAK UŠETŘIT ZA TOPENÍ?

Základem je správná rozvaha, co od krbu očekáváme a jak často budeme topit. Při topení jen několikrát za rok budeme vybírat topeniště dle estetického hlediska a budeme požadovat od krbu jen jako záložní zdroj v případě výpadku el. proudu.
Při častějším topení minimálně 2x týdně vybereme topeniště s vysokou účinností a tím dosáhneme minimální spotřeby dřeva při dokonalém využití tepla.
Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Krbová kamna

Krbová kamna se stávají stále oblíbenější a díky tomu prochází i neustálou modernizací. V současné době například krbová kamna udělala největší pokrok ve využití tepla (tzv. účinnosti). Krbová kamna mají totiž v současné době účinnost využití až neuvěřitelných 80%.

Dalším důkazem rozvoje krbových kamen je jejich širší využití. Některá krbová kamna mají přisávání vzduchu pro hoření (cpv) a je možno je použít do domů s rekuperačním systémem, nebo při výkonných odsavačích par v kuchyni. Navíc se krbová kamna vyrábějí i s "teplovodním výměníkem, který je možno napojit do topného systému. Na našem e-shopu najdete širokou nabídku "krbových kamen".