JAK UŠETŘIT ZA TOPENÍ?

Základem je správná rozvaha, co od krbu očekáváme a jak často budeme topit. Při topení jen několikrát za rok budeme vybírat topeniště dle estetického hlediska a budeme požadovat od krbu jen jako záložní zdroj v případě výpadku el. proudu.
Při častějším topení minimálně 2x týdně vybereme topeniště s vysokou účinností a tím dosáhneme minimální spotřeby dřeva při dokonalém využití tepla.
Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Krby

Krby mají z velké části konvekční teplo.Studený vzduch je přiváděn pod topeniště,kde se ohřívá okolo krbové vložky a potom vychází horní mřížkou do místnosti.Krby jsou spojeny s otevřeným ohněm,efekty plamenů působí relaxačně. Krby se nejčastěji staví v domech s energetickou třídou na střední úrovni.

Méně vhodné jsou v nízkoenergetických domech a nevhodné v domech pasivních.Při používání speciálních krbových vložek je možné užití i v nízkoenergeticých stavbách/Hypokaust./

Čím dál častěji se prosazují krby s teplovodní krbovou vložkou firmy BEF a KOBOK,jsou to vložky střední účinnosti a firmy SPARTHEM, SCHMID, BRUNNER s vysokou účinností,krbová vložka HOXTER má nejlepší emisní limity a byla zařazena do programu „zelená úsporám“.Tyto krby se dle podílu účinnosti energie předávají do vody.Nejvíce chyb při zpracování projektů bývá,že do místnosti,kde krby stojí,dodáváme mnoho energie a často dochází k přetopení místnost,proto,aby bylo v dalších místnostech teplo.
Pužité stavební materiály /brulapor,liapor/.
U teplovodních krbů je nutnost,aby zapojení prováděla odborná topenářská firma.Při neodborném zapojení hrozí zničení krbové vložky,popřípadě poškození bytové jednotky.

Podívejte se na naše realizace.